| Upload Date | January 13 2026 01:18 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 17 Pro Max |
| Model ID | iPhone18,2 |
| Motherboard | V54AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A19 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.42 GB |
| Single-Core Score | 3862 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3399
488.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3413
20.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3911
80.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3607
83.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3559
48.3 images/sec |
|
|
Clang
|
4467
22.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3543
283.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3240
100.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5952
178.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3813
15.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3871
120.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4722
363.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4032
118.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4500
44.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3210
3.11 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3513
111.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9958 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8737
1.23 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11599
69.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11274
230.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9576
220.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10712
145.4 images/sec |
|
|
Clang
|
13451
66.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4185
335.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10150
314.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11109
332.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9718
40.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11589
360.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10700
822.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10948
321.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10632
105.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10343
10.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9714
307.6 Kpixels/sec |