| Upload Date | January 13 2026 01:18 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | OnePlus CPH2717 |
| Model ID | OnePlus CPH2717 |
| Motherboard | k6897v1_64 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3405 revision 0 |
| Base Frequency | 2.20 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.20 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 3.20 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.35 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.30 GB |
| Single-Core Score | 1322 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1219
175.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1206
7.27 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1688
34.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1597
36.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1344
18.2 images/sec |
|
|
Clang
|
1622
7.99 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1308
104.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1429
44.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1335
39.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1081
4.47 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1524
47.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
824
63.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1438
42.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1034
10.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1153
1.12 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1345
42.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4010 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2920
419.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4749
28.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6694
137.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6320
145.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5027
68.2 images/sec |
|
|
Clang
|
5562
27.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
910
72.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5904
182.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3281
98.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3100
12.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5714
177.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2472
190.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4738
139.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3793
37.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3493
3.38 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5439
172.2 Kpixels/sec |