| Upload Date | January 13 2026 12:16 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 (64-bit) |
| Model | Acer Shadow SH16-71 |
| Motherboard | Acer Shadow SH16-71 |
| Power Plan | Razer Cortex Power Plan |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel(R) Core(TM) i5-14450HX |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.59 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4788 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 20.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 5586 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2466 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2380
341.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2217
13.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2420
49.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2428
56.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2394
32.5 images/sec |
|
|
Clang
|
2408
11.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2488
199.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2444
75.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2427
72.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3115
12.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2923
91.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2237
172.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2330
68.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2760
27.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2376
2.30 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2542
80.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11181 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6448
926.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
14197
85.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12132
248.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13678
315.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
14212
192.9 images/sec |
|
|
Clang
|
17872
88.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3168
253.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
17741
549.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6469
193.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12239
50.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14837
461.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
13407
1.03 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
10987
322.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8940
88.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18721
18.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12778
404.6 Kpixels/sec |