| Upload Date | January 13 2026 08:49 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 18.6.2 |
| Model | iPhone 13 |
| Model ID | iPhone14,5 |
| Motherboard | D17AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A15 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.23 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 3.58 GB |
| Single-Core Score | 2343 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2418
347.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2357
14.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2320
47.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2372
54.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2021
27.4 images/sec |
|
|
Clang
|
3010
14.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2213
177.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2245
69.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1896
56.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2020
8.36 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2801
87.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2921
224.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2516
73.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2695
26.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1986
1.92 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2225
70.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5719 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5056
726.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7386
44.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5939
121.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6173
142.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5837
79.2 images/sec |
|
|
Clang
|
8538
42.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2501
200.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6598
204.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4089
122.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5333
22.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7895
245.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6264
481.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6180
181.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5509
54.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6468
6.26 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5732
181.5 Kpixels/sec |