| User | picknmix |
| Upload Date | January 13 2026 07:51 AM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Bosgame BeyondMax Series |
| Motherboard | Bosgame AKB52-02 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen AI 9 HX 370 |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 24 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 36 Stepping 0 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4118 MHz |
| Codename | Strix Point |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 12 |
| L3 Cache | 5.33 MB x 3 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 27.62 GB |
| Transfer Rate | 5594 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2964 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2884
414.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2279
13.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2921
59.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2947
68.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2779
37.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2890
14.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3070
245.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2866
88.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3096
92.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3777
15.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3571
111.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2917
224.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3419
100.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3351
33.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2530
2.45 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2955
93.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15750 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9075
1.27 GB/sec |
|
|
Navigation
|
17337
104.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
16007
327.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
20662
476.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
21849
296.5 images/sec |
|
|
Clang
|
26444
130.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3787
303.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
25785
799.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8572
256.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
17253
71.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
22493
700.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
17686
1.36 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
17319
508.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13364
132.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
31586
30.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16666
527.7 Kpixels/sec |