| Upload Date | January 13 2026 06:09 AM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Xiaomi 13 |
| Model ID | Xiaomi 2211133C |
| Motherboard | kalama |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3406 revision 0 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.19 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.93 GB |
| Single-Core Score | 1891 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1604
230.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1535
9.25 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2356
48.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2101
48.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1832
24.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2254
11.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1830
146.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1873
58.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2033
60.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1866
7.72 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2172
67.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1598
122.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2016
59.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1843
18.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1478
1.43 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2014
63.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5304 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3805
546.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5635
34.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7492
153.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7848
181.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6377
86.5 images/sec |
|
|
Clang
|
7067
34.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2194
175.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6090
188.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4542
135.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4559
18.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7005
218.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3696
284.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5504
161.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4474
44.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5943
5.75 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6468
204.8 Kpixels/sec |