| Upload Date | January 13 2026 05:49 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | LENOVO 82H7 |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-1135G7 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 140 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.42 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4196 MHz |
| Package | Socket 1449 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.79 GB |
| Transfer Rate | 3190 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1671 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1236
177.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1493
8.99 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1664
34.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1622
37.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1685
22.9 images/sec |
|
|
Clang
|
1906
9.39 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1571
125.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1501
46.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1821
54.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2224
9.20 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2203
68.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1386
106.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1769
51.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1822
18.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1448
1.40 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2010
63.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3819 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1849
265.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5666
34.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3661
74.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5155
118.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5593
75.9 images/sec |
|
|
Clang
|
5550
27.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1425
114.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4351
134.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2162
64.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5551
23.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4496
139.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3616
278.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4264
125.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2654
26.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6949
6.72 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4870
154.2 Kpixels/sec |