| User | jungsungyun |
| Upload Date | January 13 2026 05:27 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.3 |
| Model | iPhone Air |
| Model ID | iPhone18,4 |
| Motherboard | D23AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A19 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.46 GB |
| Single-Core Score | 3927 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3399
488.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3431
20.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3778
77.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3612
83.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3559
48.3 images/sec |
|
|
Clang
|
4479
22.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3707
296.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3345
103.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6057
181.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3939
16.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3925
122.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4877
375.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4193
123.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4692
46.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3330
3.22 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3644
115.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10087 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8717
1.22 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11457
69.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11113
227.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9399
216.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10846
147.2 images/sec |
|
|
Clang
|
13452
66.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4297
344.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10305
319.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11602
347.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9844
40.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12048
374.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10877
836.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11160
327.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11029
109.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10640
10.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10050
318.2 Kpixels/sec |