| Upload Date | January 13 2026 03:59 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B760M DS3H |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B760M DS3H |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-14600K |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5287 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 6582 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2864 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2789
400.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2779
16.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2891
59.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2825
65.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2698
36.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2707
13.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2785
223.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2739
84.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2781
83.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3618
15.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3433
106.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2723
209.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2725
80.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3285
32.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2668
2.58 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2924
92.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 17429 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10925
1.53 GB/sec |
|
|
Navigation
|
20242
122.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
22191
454.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
20196
465.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
22346
303.3 images/sec |
|
|
Clang
|
27488
135.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3597
288.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
26511
821.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11201
335.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
17024
70.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
26672
830.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
19009
1.46 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
16612
487.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
16633
165.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
31571
30.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
21380
676.9 Kpixels/sec |