| Upload Date | January 13 2026 02:14 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. GF65 Thin 10UE |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MS-16W2 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-10750H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 165 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.59 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4994 MHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Transfer Rate | 2924 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1511 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1482
212.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1795
10.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1575
32.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1592
36.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1147
15.6 images/sec |
|
|
Clang
|
1520
7.49 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1513
121.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1748
54.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
697
20.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2075
8.59 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2222
69.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1426
109.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1561
45.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1734
17.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1382
1.34 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1853
58.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4796 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2032
291.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6484
39.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4043
82.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5505
127.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5154
69.9 images/sec |
|
|
Clang
|
9438
46.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1929
154.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10395
322.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1929
57.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6137
25.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5990
186.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6394
491.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5618
164.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3343
33.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8819
8.53 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5426
171.8 Kpixels/sec |