| User | Zouna |
| Upload Date | January 12 2026 11:27 PM |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | INTEL |
| Motherboard | INTEL X99-P4 |
| Power Plan | Xeon God |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E5-2680 v4 |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores, 28 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 79 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.39 GHz |
| Cluster 1 | 14 Cores |
| Maximum Frequency | 3292 MHz |
| Package | Socket 2011 LGA |
| Codename | Broadwell-E/EP |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 14 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 14 |
| L2 Cache | 256 KB x 14 |
| L3 Cache | 35.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 2394 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1167 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1178
169.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1391
8.38 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1353
27.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1261
29.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
885
12.0 images/sec |
|
|
Clang
|
1214
5.98 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1154
92.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1288
39.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
426
12.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1449
6.00 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1729
53.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1178
90.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1228
36.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1460
14.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1210
1.17 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1353
42.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7170 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3698
531.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10564
63.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6941
142.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9626
222.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7875
106.9 images/sec |
|
|
Clang
|
15513
76.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1426
114.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14557
451.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2587
77.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7248
30.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9788
304.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9174
705.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8225
241.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5596
55.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18075
17.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8486
268.7 Kpixels/sec |