| Upload Date | January 12 2026 01:23 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Xiaomi 2602BRT18C |
| Model ID | Xiaomi 2602BRT18C |
| Motherboard | dash |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3461 revision 1 |
| Base Frequency | 2.40 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.40 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 3.30 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.73 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.91 GB |
| Single-Core Score | 2658 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1920
275.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1955
11.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3219
65.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2775
64.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2654
36.0 images/sec |
|
|
Clang
|
3340
16.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2488
199.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2572
79.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3279
98.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2629
10.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3093
96.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2424
186.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3006
88.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2822
28.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2100
2.03 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2926
92.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8565 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5840
838.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9467
57.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12308
252.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11623
268.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9732
132.1 images/sec |
|
|
Clang
|
13190
65.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2748
220.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11394
353.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7004
209.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8297
34.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11138
346.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5681
436.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8669
254.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8031
79.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10160
9.83 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10631
336.6 Kpixels/sec |