| Upload Date | January 12 2026 11:56 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | meizu MEIZU 20 |
| Model ID | meizu MEIZU 20 |
| Motherboard | kalama |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3406 revision 0 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.19 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.88 GB |
| Single-Core Score | 2037 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1792
257.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1765
10.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2395
49.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2255
52.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1996
27.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2364
11.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1945
155.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1999
61.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2249
67.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2042
8.45 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2268
70.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1716
131.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2140
62.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2009
19.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1588
1.54 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2151
68.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5630 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4024
577.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6327
38.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7406
151.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8088
186.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6461
87.7 images/sec |
|
|
Clang
|
7825
38.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2325
186.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7120
220.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4785
143.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4886
20.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6962
216.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4352
334.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5814
170.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5057
50.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5998
5.80 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6200
196.3 Kpixels/sec |