| Upload Date | January 12 2026 10:50 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | Oppo Find X8 |
| Model ID | OPPO PKB110 |
| Motherboard | k6991v1_64 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3461 revision 1 |
| Base Frequency | 2.40 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.40 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 3.30 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.63 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.02 GB |
| Single-Core Score | 2914 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2491
357.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2325
14.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3323
68.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3531
81.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2746
37.3 images/sec |
|
|
Clang
|
3498
17.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2574
206.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2676
82.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3482
104.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2810
11.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3212
99.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2551
196.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3201
93.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3624
36.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2130
2.06 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2983
94.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7143 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6164
885.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9407
56.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9273
189.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10151
234.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7418
100.7 images/sec |
|
|
Clang
|
9842
48.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2971
237.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9095
281.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5713
171.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5466
22.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8981
279.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4725
363.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7591
222.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6120
60.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7839
7.59 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7931
251.1 Kpixels/sec |