| Upload Date | January 11 2026 05:13 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | vivo V2426A |
| Model ID | vivo V2426A |
| Motherboard | k6991v1_64 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3461 revision 1 |
| Base Frequency | 2.40 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.40 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 3.30 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.63 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.08 GB |
| Single-Core Score | 2457 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1894
272.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2148
12.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3234
66.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2840
65.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2614
35.5 images/sec |
|
|
Clang
|
3367
16.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2462
197.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2588
80.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3339
99.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2679
11.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2255
70.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2402
184.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2887
84.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
685
6.79 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2133
2.06 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2943
93.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6309 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6518
936.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8728
52.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6092
124.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4601
106.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9420
127.8 images/sec |
|
|
Clang
|
12658
62.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2618
209.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10865
336.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1673
50.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6983
28.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10942
340.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6131
471.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8910
261.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2089
20.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9515
9.21 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10749
340.3 Kpixels/sec |