| Upload Date | January 11 2026 02:41 AM |
| Views | 13 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | OPPO PKM110 |
| Model ID | OPPO PKM110 |
| Motherboard | k6897v1_64 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3405 revision 0 |
| Base Frequency | 2.20 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.20 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 3.20 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.35 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.14 GB |
| Single-Core Score | 1230 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1105
158.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1071
6.45 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1588
32.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1490
34.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1252
17.0 images/sec |
|
|
Clang
|
1522
7.49 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1290
103.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1345
41.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1247
37.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1005
4.16 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1419
44.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
742
57.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1345
39.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
959
9.51 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1085
1.05 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1247
39.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3566 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2643
379.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4073
24.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5917
121.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6012
138.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4162
56.5 images/sec |
|
|
Clang
|
5137
25.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1140
91.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4813
149.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2686
80.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2590
10.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4726
147.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1978
152.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3731
109.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3184
31.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4087
3.96 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4290
135.8 Kpixels/sec |