| Upload Date | January 11 2026 02:31 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Ubuntu 24.04.3 LTS |
| Model | Default string Default string |
| Motherboard | MACHINIST E5-MR9A PRO |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E5-2680 v4 |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores, 28 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 79 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.30 GHz |
| Cluster 1 | 0 Cores |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 14 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 14 |
| L2 Cache | 256 KB x 14 |
| L3 Cache | 35.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.18 GB |
| Single-Core Score | 1127 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1083
155.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1329
8.01 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1260
25.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1255
28.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
817
11.1 images/sec |
|
|
Clang
|
1258
6.19 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1168
93.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1338
41.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
403
12.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1313
5.43 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1663
51.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1109
85.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1173
34.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1207
12.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1316
1.27 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1376
43.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7776 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4071
584.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
11681
70.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9679
198.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9746
224.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8062
109.4 images/sec |
|
|
Clang
|
16280
80.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1277
102.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
15486
479.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3039
90.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7464
30.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12351
384.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8553
657.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7176
210.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6716
66.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
20112
19.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10661
337.6 Kpixels/sec |