| Upload Date | January 11 2026 01:49 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | HONOR DNP-NX9 |
| Model ID | HONOR DNP-NX9 |
| Motherboard | DNP |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.04 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.04 GHz |
| Cluster 2 | 5 Cores @ 2.96 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.05 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.00 GB |
| Single-Core Score | 1955 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1664
239.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1882
11.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2467
50.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2340
54.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1823
24.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2567
12.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1828
146.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1863
57.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1974
59.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1748
7.24 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2272
70.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1778
136.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1954
57.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1836
18.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1516
1.47 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1815
57.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5792 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4391
630.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6913
41.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8744
179.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7575
174.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6381
86.6 images/sec |
|
|
Clang
|
7261
35.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2131
170.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7105
220.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4111
123.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4795
19.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7891
245.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4646
357.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6151
180.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5458
54.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6945
6.72 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7472
236.6 Kpixels/sec |