| Upload Date | January 11 2026 12:14 AM |
| Views | 23 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.2 (Build 25C56) |
| Model | MacBook Pro (14-inch, 2025) |
| Model ID | Mac17,2 |
| Motherboard | Mac17,2 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M5 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M5 |
| Base Frequency | 4.61 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 4338 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3591
515.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3632
21.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4504
92.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3945
91.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3821
51.9 images/sec |
|
|
Clang
|
4941
24.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4095
328.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3736
115.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6351
190.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4532
18.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4479
139.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5509
423.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5032
147.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4736
47.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3698
3.58 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4179
132.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 17772 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12591
1.77 GB/sec |
|
|
Navigation
|
17568
105.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
20313
415.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
18320
422.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
20994
284.9 images/sec |
|
|
Clang
|
27775
136.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
5338
427.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
21651
670.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
17637
527.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
19043
78.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
22659
705.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
19336
1.49 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
22386
656.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
15612
154.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
22525
21.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
20031
634.2 Kpixels/sec |