| User | tocomcc |
| Upload Date | January 10 2026 11:51 PM |
| Views | 15 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Microsoft Corporation Surface Laptop 5 |
| Motherboard | Microsoft Corporation Surface Laptop 5 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-1265U |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 154 Stepping 4 |
| Base Frequency | 2.70 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4789 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 1 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.83 GB |
| Transfer Rate | 2394 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2390 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2163
310.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2122
12.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2465
50.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2416
55.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2284
31.0 images/sec |
|
|
Clang
|
2297
11.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2407
192.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2357
73.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2182
65.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3092
12.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2724
84.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2024
155.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2394
70.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3020
30.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2332
2.26 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2607
82.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7988 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5536
795.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9066
54.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10192
208.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9650
222.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8781
119.2 images/sec |
|
|
Clang
|
10396
51.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2845
227.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10183
315.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5271
157.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8034
33.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11674
363.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7608
585.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8138
238.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8691
86.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11195
10.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9450
299.2 Kpixels/sec |