| Upload Date | January 10 2026 11:25 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 16 Pro Max |
| Model ID | iPhone17,2 |
| Motherboard | D94AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A18 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.04 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.44 GB |
| Single-Core Score | 3497 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3058
439.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3032
18.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3399
69.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3599
83.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3316
45.0 images/sec |
|
|
Clang
|
4094
20.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3096
248.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2969
92.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5485
164.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3450
14.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3548
110.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3924
301.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3698
108.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4155
41.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2798
2.71 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3134
99.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8764 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6999
1005.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9893
59.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9495
194.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9147
211.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9944
135.0 images/sec |
|
|
Clang
|
11466
56.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3601
288.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9326
289.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9840
294.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9216
38.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10839
337.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8547
657.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9556
280.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9417
93.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9220
8.92 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8608
272.6 Kpixels/sec |