| User | dawnmaster |
| Upload Date | January 10 2026 11:22 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. ASUS TUF Gaming A15 FA506IV_FA506IV |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. FA506IV |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 4800H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 96 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.90 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4289 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Renoir |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1577 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1729
248.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1573
9.48 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1575
32.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1673
38.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1510
20.5 images/sec |
|
|
Clang
|
1555
7.66 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1344
107.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1720
53.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
885
26.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2306
9.54 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2116
65.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1190
91.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1676
49.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1978
19.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1620
1.57 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1742
55.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7637 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4509
647.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8690
52.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8185
167.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9508
219.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9401
127.6 images/sec |
|
|
Clang
|
11701
57.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1622
129.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14310
443.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3665
109.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9309
38.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12704
395.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7751
596.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8349
245.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6574
65.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
16558
16.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9307
294.7 Kpixels/sec |