| Upload Date | January 10 2026 08:53 PM |
| Views | 15 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 21QE002PGE |
| Motherboard | LENOVO 21QE002PGE |
| Power Plan | Ausbalanciert |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel(R) Core(TM) Ultra 5 225U |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 14 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 181 Stepping 0 |
| Base Frequency | 1.50 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 10 Cores |
| Maximum Frequency | 4808 MHz |
| Codename | Arrow Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 7 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 7 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 1 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.49 GB |
| Single-Core Score | 2425 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2263
325.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1964
11.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2422
49.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2471
57.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2407
32.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2514
12.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2569
205.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2505
77.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2408
72.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2986
12.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2926
91.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1776
136.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2450
71.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2603
25.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2386
2.31 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2585
81.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9965 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6748
969.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10758
64.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12251
250.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12300
283.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11787
160.0 images/sec |
|
|
Clang
|
14038
69.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3110
249.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14139
438.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7016
210.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10782
44.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14205
442.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8561
658.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10327
303.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9948
98.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14426
14.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11121
352.1 Kpixels/sec |