| User | vdaizy12 |
| Upload Date | January 10 2026 08:33 PM |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Alienware Alienware Aurora R6 |
| Motherboard | Alienware 07HV66 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-7700 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 9 |
| Base Frequency | 3.59 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4189 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Kaby Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 2392 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1509 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1434
206.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1697
10.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1646
33.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1632
37.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1245
16.9 images/sec |
|
|
Clang
|
1641
8.08 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1495
119.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1629
50.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
691
20.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2107
8.72 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2037
63.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1360
104.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1548
45.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2016
20.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1285
1.24 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1789
56.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4896 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2711
389.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6440
38.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5637
115.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6659
153.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4851
65.8 images/sec |
|
|
Clang
|
7109
35.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1854
148.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7308
226.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2039
61.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6609
27.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7818
243.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4827
371.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5368
157.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5060
50.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6682
6.47 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5874
186.0 Kpixels/sec |