| User | pep_one |
| Upload Date | January 10 2026 06:40 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. Z170MX-Gaming 5 |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. Z170MX-Gaming 5 |
| Power Plan | Bilanciato |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-6500 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 94 Stepping 3 |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3600 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Skylake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3200 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1275 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1189
170.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1424
8.58 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1478
30.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1402
32.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
972
13.2 images/sec |
|
|
Clang
|
1312
6.46 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1213
97.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1409
43.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
593
17.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1836
7.60 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1911
59.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1241
95.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1273
37.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1747
17.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1045
1.01 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1437
45.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3671 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2464
353.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4673
28.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4587
93.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5090
117.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3550
48.2 images/sec |
|
|
Clang
|
4769
23.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1473
117.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4708
145.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1823
54.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5214
21.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6107
190.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3142
241.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3824
112.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4514
44.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3051
2.95 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4996
158.2 Kpixels/sec |