| User | samini_a |
| Upload Date | January 10 2026 06:01 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. TUF GAMING B650-PLUS WIFI |
| Power Plan | AMD Ryzen Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 7900 |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 24 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Cluster 1 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 5177 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 12 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 4800 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2831 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2807
403.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2252
13.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2808
57.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2580
59.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2751
37.3 images/sec |
|
|
Clang
|
2806
13.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2870
229.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2659
82.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2922
87.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3535
14.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3512
109.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2946
226.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3137
92.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3214
31.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2533
2.45 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2753
87.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 16234 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9648
1.35 GB/sec |
|
|
Navigation
|
20096
121.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
14564
298.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
18777
433.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
23712
321.8 images/sec |
|
|
Clang
|
30511
150.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3705
296.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
27758
860.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10482
313.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
16050
66.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
21098
656.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
18669
1.44 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
17338
508.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11285
112.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
33160
32.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
18236
577.4 Kpixels/sec |