| User | govorovdi |
| Upload Date | June 15 2023 05:52 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME Z590-P |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-10900K |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 165 Stepping 5 |
| Base Frequency | 3.69 GHz |
| Cluster 1 | 10 Cores |
| Maximum Frequency | 5087 MHz |
| Package | Socket 1200 LGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 256 KB x 10 |
| L3 Cache | 20.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 2126 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1744 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1807
259.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2022
12.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1948
39.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1953
45.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1510
20.5 images/sec |
|
|
Clang
|
1892
9.32 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1851
148.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1997
61.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
797
23.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1547
6.40 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2325
72.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1728
132.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1878
55.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2010
19.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1578
1.53 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1900
60.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8426 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3707
532.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
11355
68.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7073
144.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10933
252.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9110
123.6 images/sec |
|
|
Clang
|
19253
94.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2344
187.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
21361
661.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3276
98.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8064
33.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9811
305.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11190
860.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10071
295.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5500
54.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
21244
20.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9570
303.0 Kpixels/sec |