| Upload Date | January 10 2026 05:30 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Vostro 5471 |
| Motherboard | Dell Inc. 0M8YX5 |
| Power Plan | Zrwnowaony |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-8250U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 142 Stepping 10 |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3395 MHz |
| Package | Socket 1356 FCBGA |
| Codename | Kaby Lake-R |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 1328 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 924 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
922
132.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1062
6.40 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
652
13.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1168
26.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
811
11.0 images/sec |
|
|
Clang
|
797
3.93 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
799
64.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
880
27.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
441
13.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1271
5.26 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1676
52.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
878
67.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1049
30.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1449
14.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
848
820.3 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1317
41.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3267 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1961
281.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4391
26.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4425
90.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4027
92.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3029
41.1 images/sec |
|
|
Clang
|
3645
18.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1140
91.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5128
158.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1447
43.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3953
16.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5845
181.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3199
245.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3648
107.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3566
35.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4751
4.60 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4171
132.1 Kpixels/sec |