| Upload Date | January 10 2026 03:50 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B460M DS3H AC-Y1 |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B460M DS3H AC-Y1 |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-10850K |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 165 Stepping 5 |
| Base Frequency | 3.59 GHz |
| Cluster 1 | 10 Cores |
| Maximum Frequency | 5188 MHz |
| Package | Socket 1200 LGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 256 KB x 10 |
| L3 Cache | 20.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 2926 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1848 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1761
252.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2044
12.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2064
42.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2029
46.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1518
20.6 images/sec |
|
|
Clang
|
1944
9.57 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1894
151.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2010
62.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
794
23.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2424
10.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2576
80.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1852
142.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1859
54.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2445
24.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1588
1.54 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2181
69.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7817 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3184
457.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
11282
68.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7285
149.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11060
255.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9077
123.2 images/sec |
|
|
Clang
|
18520
91.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2218
177.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18046
559.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2805
83.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8861
36.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8891
276.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8846
680.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8875
260.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5668
56.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
17962
17.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7672
242.9 Kpixels/sec |