| Upload Date | January 10 2026 03:46 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Samsung Galaxy S22 |
| Model ID | samsung SM-S901B |
| Motherboard | s5e9925 |
| Governor | energy_aware |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 2 part 3400 revision 0 |
| Base Frequency | 1.82 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.82 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.52 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 2.80 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.10 GB |
| Single-Core Score | 1547 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1367
196.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1321
7.96 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1875
38.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1875
43.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1629
22.1 images/sec |
|
|
Clang
|
1882
9.27 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1342
107.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1585
49.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1667
49.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1397
5.78 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1814
56.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1035
79.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1691
49.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1446
14.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1291
1.25 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1641
52.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3665 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2431
349.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4010
24.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5028
102.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5295
122.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4334
58.8 images/sec |
|
|
Clang
|
4753
23.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1390
111.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4912
152.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3118
93.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3187
13.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5112
159.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2243
172.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4099
120.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3053
30.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4609
4.46 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4509
142.8 Kpixels/sec |