| Upload Date | January 10 2026 03:36 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASRock B850M-X WiFi R2.0 |
| Motherboard | ASRock B850M-X WiFi R2.0 |
| Power Plan | Zrwnowaony |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 7500F |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4841 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 5988 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2284 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2395
344.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2138
12.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2334
47.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1951
45.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2497
33.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2087
10.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1842
147.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2290
70.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1989
59.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3064
12.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2913
90.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1994
153.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2610
76.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2708
26.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2101
2.03 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2552
80.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10188 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6740
968.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8995
54.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10040
205.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10113
233.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13784
187.1 images/sec |
|
|
Clang
|
15451
76.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3148
252.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
15694
486.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8178
244.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12505
51.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15710
488.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10263
789.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10922
320.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8411
83.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
17192
16.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11411
361.3 Kpixels/sec |