| Upload Date | January 10 2026 03:35 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Ubuntu 24.04.3 LTS |
| Model | MSI MS-7817 |
| Motherboard | MSI B85M-E45 (MS-7817) |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-4690K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 60 Stepping 3 |
| Base Frequency | 4.40 GHz |
| Cluster 1 | 0 Cores |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 23.40 GB |
| Single-Core Score | 1447 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1228
176.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1592
9.59 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1613
33.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1621
37.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1156
15.7 images/sec |
|
|
Clang
|
1739
8.56 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1552
124.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1666
51.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
589
17.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1844
7.63 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2185
68.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1064
81.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1475
43.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1665
16.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1707
1.65 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1691
53.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3011 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2019
289.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2485
15.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4264
87.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5540
127.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2020
27.4 images/sec |
|
|
Clang
|
4169
20.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1264
101.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4670
144.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1221
36.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4573
18.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4206
130.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3281
252.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3486
102.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2754
27.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3628
3.51 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4568
144.6 Kpixels/sec |