| Upload Date | January 10 2026 02:52 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | OnePlus 13 |
| Model ID | OnePlus CPH2649 |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.32 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.86 GB |
| Single-Core Score | 2970 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2491
357.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2390
14.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3286
67.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3101
71.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3011
40.9 images/sec |
|
|
Clang
|
3851
19.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2519
201.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2892
89.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3165
94.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2645
10.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3043
94.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3229
248.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3495
102.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3181
31.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2804
2.71 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2922
92.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9515 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6257
898.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9704
58.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11009
225.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10920
251.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11727
159.1 images/sec |
|
|
Clang
|
16035
79.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2942
235.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12948
401.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8091
242.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8749
36.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12394
385.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10061
773.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10362
304.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7672
76.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13565
13.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10897
345.0 Kpixels/sec |