| User | eldavido |
| Upload Date | January 10 2026 02:47 PM |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 17 Pro |
| Model ID | iPhone18,1 |
| Motherboard | V53AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A19 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.45 GB |
| Single-Core Score | 3445 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2973
426.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3335
20.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3531
72.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3120
71.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3109
42.2 images/sec |
|
|
Clang
|
4100
20.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3071
246.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2876
89.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5150
154.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3326
13.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3453
107.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4120
316.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3628
106.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4034
40.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2913
2.82 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3192
101.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9387 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8117
1.14 GB/sec |
|
|
Navigation
|
10381
62.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10780
220.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8908
205.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10034
136.2 images/sec |
|
|
Clang
|
12518
61.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3935
315.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9426
292.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10383
310.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9254
38.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11146
346.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10240
787.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10521
308.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10366
102.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9924
9.60 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9567
302.9 Kpixels/sec |