| Upload Date | January 10 2026 02:30 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 15 Pro Max |
| Model ID | iPhone16,2 |
| Motherboard | D84AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A17 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.78 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.47 GB |
| Single-Core Score | 3027 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2985
428.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2872
17.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2970
60.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3488
80.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2651
36.0 images/sec |
|
|
Clang
|
3668
18.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2788
223.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2766
85.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2488
74.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2659
11.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3543
110.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3769
289.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3301
96.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3814
37.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2514
2.43 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2982
94.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7696 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6158
884.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9397
56.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8407
172.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9263
213.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7868
106.8 images/sec |
|
|
Clang
|
10583
52.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3218
257.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8687
269.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6171
184.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6831
28.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10298
320.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8418
647.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8578
251.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8095
80.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8427
8.15 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7998
253.2 Kpixels/sec |