| Upload Date | January 10 2026 02:27 PM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Xiaomi 2407FRK8EC |
| Model ID | Xiaomi 2407FRK8EC |
| Motherboard | rothko |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.00 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.85 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.40 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.93 GB |
| Single-Core Score | 1988 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1645
236.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1891
11.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2385
48.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2259
52.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1855
25.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2394
11.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1985
158.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1895
58.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2199
65.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1867
7.73 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2237
69.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1807
138.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2094
61.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1842
18.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1413
1.37 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2111
66.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7243 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5848
839.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8487
51.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10321
211.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9350
215.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8092
109.8 images/sec |
|
|
Clang
|
10432
51.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2405
192.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9359
290.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5366
160.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6724
27.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9436
293.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5651
434.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7362
216.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6558
65.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7980
7.72 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8947
283.3 Kpixels/sec |