| User | govorovdi |
| Upload Date | June 15 2023 05:08 AM |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME Z590-P |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-10900K |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 165 Stepping 5 |
| Base Frequency | 3.69 GHz |
| Cluster 1 | 10 Cores |
| Maximum Frequency | 5088 MHz |
| Package | Socket 1200 LGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 256 KB x 10 |
| L3 Cache | 20.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 2128 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1734 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1814
260.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2018
12.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1935
39.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1920
44.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1503
20.4 images/sec |
|
|
Clang
|
1889
9.31 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1840
147.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1994
61.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
802
24.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1519
6.29 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2321
72.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1748
134.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1838
53.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1918
19.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1572
1.52 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1896
60.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8396 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3609
518.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
11361
68.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6880
140.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11019
254.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9132
123.9 images/sec |
|
|
Clang
|
19033
93.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2375
190.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
21603
669.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3246
97.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8002
33.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9854
306.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11341
872.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9955
292.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5380
53.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
21012
20.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9774
309.5 Kpixels/sec |