| Upload Date | January 10 2026 01:58 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 13 mini |
| Model ID | iPhone14,4 |
| Motherboard | D16AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A15 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.23 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 3.59 GB |
| Single-Core Score | 2329 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2418
347.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2341
14.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2325
47.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2373
54.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2011
27.3 images/sec |
|
|
Clang
|
3022
14.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2195
175.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2235
69.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1880
56.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2014
8.33 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2776
86.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2921
224.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2457
72.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2570
25.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1982
1.92 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2232
70.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5644 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5095
731.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7562
45.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6115
125.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5671
130.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5637
76.5 images/sec |
|
|
Clang
|
8434
41.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2466
197.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6543
202.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3935
117.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5245
21.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7835
243.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6219
478.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6128
179.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5383
53.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6451
6.24 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5681
179.9 Kpixels/sec |