| Upload Date | January 10 2026 01:40 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Freedesktop SDK 25.08 (Flatpak runtime) |
| Model | ASRock Z790 Pro RS WiFi |
| Motherboard | ASRock Z790 Pro RS WiFi |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-12700K |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 151 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.90 GHz |
| Cluster 1 | 0 Cores |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 25.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.09 GB |
| Single-Core Score | 2686 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2191
314.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2414
14.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2628
53.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2630
60.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2482
33.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2672
13.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2797
223.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2599
80.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2628
78.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3428
14.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3248
101.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2498
192.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2702
79.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3124
31.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2664
2.58 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3097
98.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 16685 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9781
1.37 GB/sec |
|
|
Navigation
|
19816
119.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
20861
427.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
20195
465.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
20213
274.3 images/sec |
|
|
Clang
|
27436
135.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3501
280.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
26553
822.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10314
308.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
15934
65.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
24964
776.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
17643
1.36 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
15369
451.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
15650
155.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
31850
30.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
22413
709.6 Kpixels/sec |