| Upload Date | January 10 2026 12:54 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Apple Inc. MacBookPro16,1 |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-E1008331FDC96864 |
| Power Plan | Ausbalanciert |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-9880H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 13 |
| Base Frequency | 2.29 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4787 MHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 256 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.90 GB |
| Transfer Rate | 2660 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1555 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1528
219.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1828
11.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1804
36.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1699
39.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1281
17.4 images/sec |
|
|
Clang
|
1687
8.31 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1500
120.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1415
43.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
702
21.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2144
8.87 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2051
63.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1540
118.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1640
48.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1949
19.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1383
1.34 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1890
59.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7481 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3629
521.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10917
65.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8552
175.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11595
267.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8078
109.6 images/sec |
|
|
Clang
|
12920
63.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1837
147.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11717
363.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3106
93.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8434
34.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11657
362.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8453
649.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8587
252.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6699
66.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
12558
12.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9051
286.6 Kpixels/sec |