| Upload Date | January 10 2026 12:18 PM |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 10 |
| Model | vivo V2057A |
| Model ID | vivo V2057A |
| Motherboard | k6853v1_64_6360 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM MT6853V/ZA |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 4 part 3339 revision 0 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores @ 2.00 GHz |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.38 GB |
| Single-Core Score | 667 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
646
92.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
751
4.52 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
714
14.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
805
18.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
697
9.46 images/sec |
|
|
Clang
|
784
3.86 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
576
46.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
729
22.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
525
15.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
620
2.57 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
846
26.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
375
28.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
708
20.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
661
6.56 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
631
611.0 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
691
21.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 1807 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1221
175.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2665
16.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2344
48.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3015
69.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2158
29.3 images/sec |
|
|
Clang
|
2796
13.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
510
40.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2981
92.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1097
32.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1112
4.60 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2580
80.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
936
72.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1899
55.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1942
19.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2576
2.49 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2082
65.9 Kpixels/sec |