| Upload Date | January 10 2026 10:43 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.3 |
| Model | iPhone 17 Pro Max |
| Model ID | iPhone18,2 |
| Motherboard | V54AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A19 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.42 GB |
| Single-Core Score | 4003 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3414
490.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3432
20.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3955
81.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4272
98.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3573
48.5 images/sec |
|
|
Clang
|
4452
21.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3701
296.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3362
104.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6055
181.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3917
16.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3934
122.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4973
382.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4252
124.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4784
47.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3342
3.23 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3680
116.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10545 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9192
1.29 GB/sec |
|
|
Navigation
|
12044
72.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11607
237.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11322
261.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11067
150.2 images/sec |
|
|
Clang
|
14403
70.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4412
353.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10511
325.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11975
358.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10347
42.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12081
375.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11368
874.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11446
335.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11756
116.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10754
10.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9751
308.8 Kpixels/sec |