| Upload Date | January 10 2026 09:11 AM |
| Views | 30 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 17 Pro Max |
| Model ID | iPhone18,2 |
| Motherboard | V54AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A19 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.42 GB |
| Single-Core Score | 3940 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3406
489.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3470
20.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3921
80.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3628
83.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3580
48.6 images/sec |
|
|
Clang
|
4483
22.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3644
291.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3338
103.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6073
181.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3901
16.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3997
124.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4947
380.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4213
123.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4619
45.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3293
3.19 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3634
115.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10434 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9164
1.29 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11817
71.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11677
239.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10304
237.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11095
150.6 images/sec |
|
|
Clang
|
14176
69.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4358
349.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10570
327.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11399
341.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10292
42.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12352
384.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11344
872.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11462
336.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11583
114.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10671
10.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10304
326.3 Kpixels/sec |