| User | picknmix |
| Upload Date | January 10 2026 09:10 AM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | GMKtec M5 Ultra |
| Motherboard | GMKtec GMKtec |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 7730U |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 80 Stepping 0 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4542 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 3194 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1806 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1945
279.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1672
10.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1811
37.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1778
41.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1657
22.5 images/sec |
|
|
Clang
|
1813
8.93 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1850
148.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1932
59.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
951
28.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2383
9.86 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2317
72.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1826
140.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2139
62.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2205
21.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1734
1.68 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1937
61.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5939 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5002
718.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8329
50.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7034
144.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8435
194.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6965
94.5 images/sec |
|
|
Clang
|
8533
42.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2231
178.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8878
275.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2376
71.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5515
22.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8366
260.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5151
396.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5674
166.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5161
51.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8538
8.26 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6630
209.9 Kpixels/sec |