| Upload Date | January 10 2026 09:00 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | HONOR AAP-AN00 |
| Model ID | HONOR AAP-AN00 |
| Motherboard | AAP |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm SM8850 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 2 revision 1 |
| Base Frequency | 3.63 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.63 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.61 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.78 GB |
| Single-Core Score | 3463 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2777
398.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2827
17.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3469
71.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3627
83.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3542
48.1 images/sec |
|
|
Clang
|
4112
20.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2421
193.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3077
95.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5497
164.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3263
13.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3798
118.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3696
284.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3986
117.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4175
41.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2995
2.90 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3465
109.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10201 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7532
1.06 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11104
66.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11816
241.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11490
265.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12521
169.9 images/sec |
|
|
Clang
|
14369
70.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2789
223.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12223
378.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10647
318.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9071
37.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13957
434.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10513
808.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11040
324.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10070
99.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13273
12.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11677
369.7 Kpixels/sec |