| Upload Date | January 10 2026 08:09 AM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro for Workstations (64-bit) |
| Model | HP HP Z4 G4 Workstation |
| Motherboard | HP 81C5 |
| Power Plan | Bilanciato |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon W-2145 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 85 Stepping 4 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4485 MHz |
| Package | Socket 2066 LGA |
| Codename | Skylake-W |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 11.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq avx512-bw avx512-vl |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.73 GB |
| Transfer Rate | 2662 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1448 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1459
209.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1537
9.26 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1716
35.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1640
37.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1277
17.3 images/sec |
|
|
Clang
|
1749
8.61 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1492
119.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1314
40.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
687
20.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2041
8.45 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1903
59.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1121
86.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1593
46.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1702
16.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1239
1.20 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1604
50.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8240 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4990
716.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
11709
70.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9971
204.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11399
262.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9040
122.7 images/sec |
|
|
Clang
|
14328
70.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1884
150.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12419
384.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3636
108.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8553
35.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13375
416.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7429
571.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9501
278.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8551
84.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
12330
11.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10667
337.7 Kpixels/sec |