| User | tocomcc |
| Upload Date | January 10 2026 05:45 AM |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Microsoft Corporation Surface Laptop 5 |
| Motherboard | Microsoft Corporation Surface Laptop 5 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-1265U |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 154 Stepping 4 |
| Base Frequency | 2.70 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4788 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 1 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.83 GB |
| Transfer Rate | 5186 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2404 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2196
315.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2116
12.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2317
47.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2409
55.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2320
31.5 images/sec |
|
|
Clang
|
2348
11.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2385
191.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2359
73.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2347
70.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3120
12.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2881
89.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2048
157.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2402
70.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3023
30.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2305
2.23 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2552
80.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9537 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6199
890.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10758
64.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12119
248.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11350
261.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10941
148.5 images/sec |
|
|
Clang
|
13091
64.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2886
231.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13225
409.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6124
183.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10042
41.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14017
436.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9064
696.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9771
286.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10067
99.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14562
14.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11673
369.6 Kpixels/sec |