| Upload Date | January 10 2026 05:41 AM |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Xiaomi 13 Pro |
| Model ID | Xiaomi 2210132C |
| Motherboard | kalama |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3406 revision 0 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.19 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.84 GB |
| Single-Core Score | 1900 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1651
237.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1538
9.27 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2290
46.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2124
49.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1852
25.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2255
11.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1824
146.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1874
58.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2096
62.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1886
7.81 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2136
66.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1611
123.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2019
59.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1890
18.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1468
1.42 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2019
63.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5442 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3776
542.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5516
33.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7755
158.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8415
194.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6598
89.5 images/sec |
|
|
Clang
|
8059
39.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2186
175.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6327
196.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4541
135.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5160
21.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6251
194.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4354
334.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5528
162.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4833
48.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5491
5.31 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6108
193.4 Kpixels/sec |