| Upload Date | January 10 2026 01:25 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Inspiron 3501 |
| Motherboard | Dell Inc. 0PCVD6 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-1135G7 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 140 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.42 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4202 MHz |
| Package | Socket 1449 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Transfer Rate | 3190 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1678 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1480
212.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1638
9.87 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1665
34.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1785
41.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1703
23.1 images/sec |
|
|
Clang
|
1769
8.71 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1824
146.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1506
46.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1712
51.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2142
8.87 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2025
63.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1286
98.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1575
46.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1661
16.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1416
1.37 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1904
60.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3869 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1674
240.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4980
30.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3197
65.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4315
99.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5100
69.2 images/sec |
|
|
Clang
|
6062
29.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2183
174.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6558
203.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2158
64.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5485
22.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4416
137.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4065
312.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4077
119.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2604
25.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6152
5.95 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4600
145.6 Kpixels/sec |