| Upload Date | January 10 2026 12:01 AM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Elitegroup Computer Systems Co., LTD. QC710 |
| Motherboard | Elitegroup Computer Systems CO., LTD. QC710 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Snapdragon (TM) 7c @ 2.40 GHz |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARMv8 (64-bit) Family 8 Model 805 Revision D0E |
| Base Frequency | 2.40 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 4.00 GB |
| Single-Core Score | 261 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
414
59.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
227
1.37 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
242
4.96 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
268
6.19 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
149
2.02 images/sec |
|
|
Clang
|
220
1.08 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
272
21.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
537
16.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
114
3.42 images/sec |
|
|
Background Blur
|
297
1.23 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
363
11.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
174
13.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
222
6.51 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
195
1.93 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
411
397.9 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
522
16.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 869 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
799
114.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1528
9.21 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1089
22.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1474
34.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
918
12.5 images/sec |
|
|
Clang
|
1344
6.62 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
267
21.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1619
50.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
305
9.12 images/sec |
|
|
Background Blur
|
763
3.16 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1700
52.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
543
41.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
819
24.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
324
3.22 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1674
1.62 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1010
32.0 Kpixels/sec |